Crossroads Men’s League

Tuesday, June 9

Game of the Day: Cha, Cha, Cha

First place – Sunrise: Tom Wolke, Dale Edlefson, Neal Bailey, Al Olson

First place – High Noon: Jim Nelson, John Pribyl, Randy Johnson, Jim Ritter

Second place – Sunrise: Jim Nelson, John Pribyl, Randy Johnson, Jim Ritter

Second place – High Noon: Bob Johnson, Lee Parkin, Don Miller, Tom Gohn

Individual Low Net – Sunrise: Henry Duitsman (31)

Individual Low Net – High Noon: Lee Parkin (33)

Player of the Day: Henry Duitsman (67)

Low Gross: Randy Johnson (82 - Tie Breaker)



Thursday, June 11

Game of the Day: 3 best balls of 4

First place – High Noon: Randy Kraft, Larry Koenig, Marty Appel, Gary Villella

First place – Sunset: Casey McChesney, Lee Parkin, Dave Schrupp, Lenny Rau

Second place – High Noon: Casey McChesney, Lee Parkin, Dave Schrupp, Lenny Rau

Second place – Sunset: Bob Johnson, Dean Tenney, Howard Hornibrook, Earl Vanhorn (blind draw)

Individual Low Net – High Noon: Howard Hornibrook (31)

Individual Low Net – Sunset: Jim Fraser (29)

Player of the Day: Howard Hornibrook (63)

Low Gross: Jim Fraser (73)



Crosswoods Women’s League

Monday, June 8

Game of the Day was cancelled due to rain

Low Net - High Noon: Tracy Nelson

Low Net - Sunrise: Jan McChesney

Low Gross winner for 18 holes: Jan McChesney

Birdies: Tracy Nelson (High Noon No. 9)



Whitefish Women’s Leagues

18-Hole League

Wednesday, June 10

Game of the Day: Low Total - One net score per team

First place: Cathy Munger, Connie Weber, Paula Guilliford, Judy Eastwood

Second place: Barb Hanson, Roxanne Thompson, Luann Rickert, Nancy Einan

Third place: Lori Stegink, Mimi Swanson, Nancy Schmidt, Marguerite Baker

Low net: Nancy Einan (67)

Birdies: Cathay Munger (2), Kathy Coombs, Luann Rickert



9-Hole League

Wednesday, June 10

Game of the Day: Low net, back 9

First place: Jane Hurinenko (31)

Second place: Brenda Hein (32)

Third place: Tracy Hanson (33)

Fourth place: Sally Baumgartner (33)



Emily Greens Leagues

Tuesday Morning Men’s League – 8:30 a.m.

First place: Tim Donnay, Bill Wadell, Roger Hanson, and Gordy Holmgren

Second place: Gordon Bobbe, Keith Walker, Tom Walker, and Jack Anderson

Third place: Jack Schuller, Craig Larson, Ron Germann and Jerry Hagel



Tuesday Morning Back 9 League – 11:00 a.m.

First place: Jerry Hagel, Wayne Seiffert, Mike Oelrich, and Gary Nelson

Second place: Scott Balthazor, Bruce Nelson, and Clayton Pelteir

Third place: Bill Dehnert, Dick Blevins, Bill Wadell, and Al Schewe



Wednesday Evening Women’s League

Play of the Day: Best Score on Odd Holes

Winners: Elaine Slattery/Jan Anderson, Marge Richardson, Sue Degner, Kathy Pfaff, Marlene Brannan, Barb Ramola