The following Pequot Lakes High School students were named to the second semester honor roll:

A honor roll

Seniors

Nickolas Barth, Zachary Bauer, Erin Bengtson, Elizabeth Blaeser, Emma Brinkman, Madison Chiodi, Tony Devries-Flinck, Desera Engholm, Jordan Goddard, Benjamin C. Golden, Nicholas Gyllenblad, Paige Hoffbeck, Molly J. Johnson, Kyan Kitzman, Marcus Klein, Britt Kratochvil, Olivia Lane, Hannah LaRock, Blake Loscheider, Karli Monahan, Morgan Mudgett, Evan M. Mykkanen, Mackenzie Nelson, Kayla Neumann, Sam Person, Samuel Pfeiffer, Jackson M. Purfeerst, Ashlynn Reynolds, Brie Roggenkamp, Payton Schlosser, Hailee Swenson, Luke Tangen, Jordyn Tayloe, Rylie Trana, Abigail Voss and Nicole Young.

Juniors

Parker B. Anderson, Tigerlily Bass, Emma Benson, Courtney A. Boller, Grace Bonfig, Cassidy Chaney, Isabel Cid Rodriguez, Jenna Elfering, Whitney Fink, Ashley M. Foster, Savanah J. Gammon, Kendra Geatz, Elena Grove, Greta E. Harmala, Braden J. Holmes, Jake Johnson, Cole Kaneski, Grant Kotaska, Kenzie Lampi, Lachlan K. Larson, Elena Leon Valcarcel, Sophie L. Littman, Macie J. Lohmiller, Blake Millner, Madeline J. Morrison, Russell Pierzinski, Madeline Pluimer, Mariah Rickard, Mariah A. Rubel, Elli B. Saxerud, Logun W. Schelander, Luke M. Schelander, Holly M. Schiessl, Jordan J. Schindel, Madeline M. Sherman, Thomas Taylor, Cloey Traxler, Megan Tschida, Brianna M. Tulenchik, Sidney Veit, Rachel L. Voges.

Sophomores

Jack Benson, Josephine Bittner, Kate Bolz-Andolshek, Hannah Brown, Megan Buffington, Megan Bushman, Afton Crocker, Kyara Crowley, Brooklyn Dean, Corbin Devries-Flinck, Joseph Dotty, Lauren P. Elson, Bryce Fabian, Jackalyn Fox, Madison Fulton, Catherine Ganley, Rita Ganley, Isaak Geroy, Phoebe Glenn, Garett Griffin, Connor Haberman, Logan Haberman, William Hallbeck, Abigayle Helgeland, Tyler Hidde, Aryana Himle, Adler Hoagland, Lydia Hubbard, Ashley M. Huseby, Samantha Jackson, Sheena James, Ethan Johnson, Mikaela Jones, Erika Lane, Erik Larsen, Maxx Laxen, Nicolas Lopez Ibanez, Morgan Lueck, Bode Magnuson, David Maschhoff, Mackenzie E. Merta, Alexander Morgan, Marisa Mulholland, Ella Nies, Hunter J. Nybakken, Vanessa Olson, Madeline Pederson, Tyler D. Peterson, Ella Pfeiffer, Mollie Pierson, Carter Sjoblad, Trevor Slaybaugh, Aiden Spizzo, Isabelle Tangen, Natalie K. Thorson, Emma Trees, Ashlyn Turcotte, Justine Vance, Logan Wallin, Allyson Weldon, Mia Wolter, Collin Yahn.

Freshmen

Dawsin Ackerman, Olivia Armstrong, Quady Bernu, Keaton Brill, Carly Chaney, Hank A. Chiodi, Morgan Eckes, Ainsley Erickson, Jessica Fabian, Lydia Flategraff, Elisa R. Flaws, Riley Fogarty, Thomas Franz, Jordan Gartner, Camille Haman, Nicholas Hankins, Ryan J. Harmala, Caleb Hill, Mary Jane R. James, Cooper Johnson, Emma G. Johnson, Hunter Johnson, Kiley Johnson, Brittany Joyce, Julia L. Keiffer, Vanessa Kiefer, Nicholas Kotaska, Ella Krueger, Ashtin A. Lapka, Morgan LaRock, Brooke Leffler, Faith Leffler, Wade Loeffler, Alexis A. Luzar, Steve Maschhoff, Hannah McMahon, Cruz Megazzini, Mitchell J. Morrison, Megan Muller, Brionna R. Mykkanen, Ella Oelke, Maya Orvis, Sonja J. Palmer, Alexis Peterson, Madeline A. Pettit, Cole Pollock, Madeline Ryan, Samuel J. Rysavy, Annika Schlagel, Chase Schwankl, Isaac Seeker, Tyler S. Seeling, Taylor Sherack, Julia Stahnke, Hannah Taylor, Natalie Thrun, Karson S. Thurlow, Marie B. Wallin, Sydnie Wgeishofski, Annika T. Wiczek, Emma Wiseman, Cordaye Yetzer.

B honor roll

Seniors

Dylin Ackerman, Hannah G. Allen, Korbin Awender, Corrie L. Bahr, Brendan Brill, Emma J. Carbert, Mhairi Christopherson, Katie L. Galles, Eloise Gitchell, Brionna Haag, Margaret Harms, Erin Hilgers, Erik Huseby, Hunter S. Larson, Jessica Larson, Lyssa Lawson, Joshua Lelwica, Samuel Lindholm, Austin Meister, Ashley Mixer, Emma-Jo Nevin, Elizabeth Olmscheid, McKenna Pepper, Courtney Rock, Sean Ryan, Jordan Schommer, Sydney Scott, Owen Seidl, Riley Teich, Cally Traxler, Alexander Trees, Luke Tucker, Cameron Ward, Mariah Whitledge, Lindsey Young.

Juniors

Daltin A. Ackerman, Landen Besler, Hayden Boelter, Emily Brunkhorst, Hayden Cameron, Anna L. Espeseth, Jacob P. Faacks, Allison Francis, Carter J. Fritz, Alexa A. Fyle, Mirjana Ganley, Erik J. Geroy, Maysa A. Glawe, Noah L. Gonsorowski, Hailey Halverson, Zachary J. Iverson, Anja Kaneski, Sophia Labarre, Alexander Lawrence, Madelynn M. Lundgren, Samantha Maciej, Zachary Michelson, Samuel Moreland, Naarah Neumann, Gavin Norring, Hannah R. Oelke, Brodie Olson, Taylor Paulsen, Joshua J. Pettit, Emma Ray, Dawson L. Rickard, Lola A. Rysavy, Andrew J. Schiessl, Jenna M. Seeling, Ryan Seidl, Alison P. Sommerness, Lillian Swenson, Kalea Utter, Megan Voges, Cale E. Wolf, Kylie R. Wolkenhauer.

Sophomores

Savannah Abear, Riley Anderson, Matthew Armstrong, Noah Barth, Cheyenne Bryant, Jack C. Chiodi, Shelby Conner, Kyler Couture, Caleb D. Davis, Sydney N. Dorion, Ashley Engholm, Olivia Gerber, Grayson B. Gitchell, Abigail Gross, Laney Guttormson, Jack M. Hennies, Riley Henry, Chloe Hensley, Logan Hill, Korey Jackson, September Jaekel, Tucker Jobe, James Johanneck, Aidan Koch, Rachel Kottschade, Braydon A. Lane, Jonah Lundgren, Ryan Monahan, Abigail Nelson, Kathryn Nelson, Christopher Nies, John Nolan Jr., Benjamin Ouradnik, Lydia Putnam, Annabelle Ristow, Anikka Seewald Olson, Robert Stephens, Cole Trottier, Simon Wuflestad, Megan M. Wynn.

Freshmen

Mikayla Anderson, Trinity Bailles, Sydney M. Balmer, Layla Christopherson, Jesse Clausen, Braeden M. Davis, Lola Eastwood, Madison Harbecke, Bridget Hodgden, Chase Jackson, Isabelle Johnston, Riya Johnston, Kaydince M. Jordan, Elijah Jorgens, Kyle H. Kintzler, Nicholas Klatt, Devyn Kottschade, Mataya Larson, Jacob Lorch, Landon J. Mitchell, Bretta Nelson, Ava G. Palmer, Henry A. Pederson, Joseph P. Rabe, Milena Roubal, Caleb Runksmeier, Evin Ruud, Jack A. Schindel, Thomas Schmidt, Peyton Slack, Jakob T. Sundstrom, Tristan Veit, Ciera N. Wheeler, Emma L. Wolf.